नेता चोखिएर कर्मचारी र अन्य दोषी ललिता निवास जग्गाको फैसला

समाचार बिज
  • ख-
  • ख+

काठमाडौँ । बालुवाटारस्थित ललिता निवास जग्गा प्रकरणमा १२ जना दोषी पाइएका छन् । जसमा नेता जति चोखिएका छन् भने कर्मचारी र अन्य दोषी पाइएका छन् । अख्तियार दुरूपयोग अनुसन्धान आयोगले २०७६ साल माघ २२ गते दर्ता गरेको मुद्दामा विशेष अदालतले बिहीबार फैसला गरेको हो ।

सो फैसलाअनुसार नेता चोखिँदा कर्मचारी र अन्य दोषी पाइएका हुन् । फैसालअनुसार उक्त सबै १३६ रोपनी जग्गा सरकारको नाममा फिर्ता हुने भएको छ । विशेष अदालतले २०२१ सालमा प्रकाशित राजपत्रको सूचनालाई काट्ने अर्को सूचना जारी नभएको भन्दै त्यसमै टेकेर फैसला गरेको हो ।

यससँगै व्यक्तिसँग खरिद गरी जग्गाको लालपूर्जा रहेकासहित ६५ जनाको जग्गा जफत हुने फैसला भएको छ । यदि उनीहरुलाई आफ्नो जग्गा बापतको क्षतिपूर्ति चाहिने हो भने कानूनअनुसार बिक्रीकर्तासँग क्षतिपूर्ति दाबी गर्नुपर्ने हुन्छ ।

२३ दिनसम्म निरन्तर सुनुवाइपछि अदालतले फैसला सुनाएको हो । ११० जनालाई बिगो, कैद र जरिवाना तथा ६५ जनालाई जग्गा जफतका लागि प्रतिवादी बनाइ विशेष अदालतमा अभियोग दायर भएको थियो ।

अख्तियारले अभियोग दायर गरेको चार वर्षपछि विशेष अदालतले सरकारी जग्गा हिनामिना गरेको ठहर गर्दै दोषी उपर कारबाही फैसला गरेको हो ।

कुनै सल्लाह, सुझाव वा प्रतिकृयाको लागि samacharbiz@gmail.com मा इमेल पठाउन सक्नुहुन्छ ।
प्रतिक्रिया दिनुहोस्